התרגשות רבה עם אישור הממשלה לפתיחת בתי הכנסת

הממשלה אישרה את פתיחת בתי הכנסת החל מהבוקר בכפוף למספר הגבלות של עד 50 משתתפים בחלל, שמירה על מרחק של שני מטרים ועטיית מסכות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

היום ייפתחו בתי הכנסת מחדש. לאחר התייעצות שקיים ראש הממשלה נתניהו עם שרהבריאות החדש יולי אדלשטיין, שר הפנים אריה דרעי וראש המל"ל בן שבת, אישרה הממשלה במשאל טלפוני לאפשר את פתיחת בתי התפילה החל מהיום.

פתיחת בתי התפילה תתאפשר על פי המתווה הבא:

  • עד 50 משתתפים בחלל
  • שמירה על מרחק של 2 מטר בין המתפללים
  • מינוי נאמן קורונה
  • עטיית מסכות
  • הקפדה על כללי היגיינה

לאחר קבלת ההחלטההודה הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, לראש הממשלה, לשרהבריאות, שר הפנים ולראש המל״ל אשר "החליטו באופן אחראי לפתוח את בתי הכנסת תוך הקפדה על הנחיות הריחוק בכדי למנוע התפרצות מחודשת של נגיף הקורונההרב הראשי קורא לכלל הציבור להקפיד על כבוד בית הכנסת ביתר שאת ולקיים את ההנחיות בקפדנות רבה בכדי למנוע מצב בו יאלצו שוב לסגור את בתי הכנסת". 

אתמול פרסמנו כי הרב לאו פנה במכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לפתוח את בתי הכנסת באופן מיידי. הרב הראשי ציין במכתבו כי בימי הסגר הוא שימש דוגמא אישית בכך שכיבד את הגבלות הממשלה והוציא הוראות הלכתיות מקלות על תפילה בציבוראך יחד עם זאת לא ייתכן כי למרות כלל ההקלות דווקא בתי הכנסת יישארו סגורים על מנעול ובריח.

"התפילה בציבור תופסת מקום חשוב בחיים היהודיים", כתב הרב לאו. "בימי ההסגר הוצאתי הוראות הלכתיות מקילות על אופני תפילה בציבור בנסיבות שנוצרו. הציבור, מתוך אחריות מלאה נענה ופעל על פי הנחיות אלו. חזרה לשגרה של מרכזי קניות, מסעדות וכדו' וחוסר מתן מענה לבתי הכנסת, מעורר אצל רבים תמיהה".

הבוקר, ברוך השם, לאחר המתנה ארוכה, נפתחו בתי הכנסת בהתרגשות רבה בהתאם להנחיות.

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ