השר ארדן: "למרות העוצר מותר לצאת לתפילה במניין"

למרות העוצר עליו החליטה הממשלה ביום העצמאות, תתאפשר היציאה מהבתים לתפילות במניין * השר לביטחון הפנים: היציאה בהתאם להוראות משרד הבריאות עד למרחק של 500 מטר מהבית, במקום פתוח בחוץ, עם מסכות ובמרחק של 2 מטר בין מתפלל למתפלל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

ההוראות המתעדכנות מדי יום, משאירות את האזרחים מבולבלים בנוגע למה מותר ומה אסור בימים אלו. לאחר החלטת הממשלה על עוצר כללי שיכנס לתוקף הערב ב-17:00 ויימשך עד מחר בשעה 20:00, הבהיר השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הבהיר היום כי למרות העוצר, מותרת היציאה מהבתים לתפילות במניין. השר הדגיש כי היציאה היא כמובן בהתאם להוראות משרד הבריאות – עד למרחק של 500 מטר מהבית, במקום פתוח בחוץ, עם מסכות ובמרחק של 2 מטר מרחק בין מתפלל למתפלל.

השר ארדן צייץ כי "לאור פניות שקיבלתי ולאחר בירור משפטי אבקש להבהיר: מותר לצאת לשם תפילה במניין במקום פתוח בחוץ (עד למרחק של 500 מטר מהבית) גם היום בערב ומחר ביום העצמאות. כמובן שעם מסכות ובמרחק של 2 מטר בין מתפלל למתפלל".

כבר בתחילת השבוע שעבר אישרה הממשלה לצאת עם מסיכות מהבתים לתפילה בשטח פתוח, בהשתתפות של עד 19 אנשים, במרחק של עד 500 מטרים מהבית או ממקום העבודה, תוך הקפדה על מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם.

השר ארדן גם אמר בדיון על "אסטרטגיית היציאה" אצל ראש הממשלה כי יש "לאפשר גם תפילה במניין בשטח פתוח. חייבים לכבד את הדת וגם לתת אוורור לאזרחים. ולא סביר לאפשר הפגנות וספורט ולא לאפשר תפילות בשטח פתוח. זה לא יחזיק ואנשים לא יקבלו את זה".

הודעת שר הפנים מגיעה לאחר שהבוקר פורסם כי יועמ"ש משרד הבריאות השיב במענה לפנייתו של יועץ שר הבריאות מוטי בבצ'יק, כי למרות סגר יום העצמאות, אין איסור להמשיך בקיום תפילות בשטח פתוח במתכונת של עד 19 איש בכפוף להנחיות.

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ