דרישה לקיום הפגנה במירון יום לפני ל"ג בעומר

המשטרה ככל הנראה לא תאשר את תפילת ה'דרייב אין' בציון הרשב"י * כעת מבקשים העסקנים מהמשטרה לאפשר להם בהתאם לחוק לארגן הפגנת מחאה ובקשת סליחה מרשב"י על כך שלא יוכלו להגיע ביום ההילולא להתפלל ולערוך חלאק'ה במירון * כדאי הוא רבי שמעון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

ל"ג בעומר בפתח והציבור במתח. רק שלוש הדלקות במתכונת של עד עשרים איש אושרו השנה במירון ובמשטרת ישראל נערכים בכוחות מתוגברים לפריסת אלפי שוטרים לשמירה לבל יגיעו מתפללים ביום ההילולא. כעת, בצל החזרה לשגרה ממשיכה הדרישה לאפשר הגעה במתכונת קורונה בשיטת ה'דרייב אין' – התפלל וסע – למירון.

על פי התוכנית שמציעים במתכונת 'דרייב אין', לא יוצאים המתפללים מהרכב, אלא עותרים להתפלל כמה דקות בתוך הרכב וממשיכים הלאה. מפקדים בכירים במשטרת התנועה אומרים שהרעיון הוא בר ביצוע לאחר שהוצגה בפניהם התוכנית של המסלול המדובר. רק בשביל לסבר את האוזן: מצומת חנניה ועד היציאה ממירון, כולל המעבר לציון שהוא 10 קילומטר – הקיבולת היא של עד 1,200 רכבים לשעה, בהנחה שמקציבים 9 דקות נסיעה לכל רכב לאורך הסיבוב.

יוזמי הרעיון טוענים כי, "אם מותר לנסוע בכבישי הארץ, והמדינה פותחת בהדרגה את כל המקומות, מדוע שלא יתאפשר לקיים את העלייה לציון של רבי שמעון בר יוחאי שכה יקר לנו, בדרך בטוחה. המשטרה יכולה להשתמש בשוטרים שהיא מביאה כדי לשמור על הסדר".

לגבי השמירה על ההנחיות הם אומרים: "השמירה תהיה בצורה כזאת שכולם עוברים בסרט נע או בשיטת ה'דרייב אין' של הבדיקות. כמו שראינו בחלוקות ה'קמחא דפסחא'. כל אחד שיצא מהרכב יידע שהוא יכול לקבל קנס, לא ייתכן שלכזו הילולא גדולה לא ימצאו פתרון".

"בנוסף", הם טוענים כי, "יש מאות ילדי חלאקה שעל פי מנהג האר"י הקדוש מבקשים לספר את ראשם במירון, צריך לאפשר להם לקיים את המנהג בהתאם להוראות משרד הבריאות. אפשר לסכם מראש שלא יצאו מהרכב כדי שאף אחד לא יסתכן".

אך למרות זאת, הם לוקחים בחשבון שבקשתם ככל הנראה לא תאושר ולכן עלתה יוזמה חדשה לארגון מחאה גדולה ליד מירון, באישור המשטרה, יום לפני ההילולא, במטרה לבקש סליחה מרבי שמעון על כך שאי אפשר להגיע למקום ולהתפלל על קברו ביום ל"ג בעומר.

מעניין מה תהיה תשובת המשטרה…

הפגנת מחאה ובקשת סליחה מרשב"י

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ