אופטימיות לקראת הדיון במל״ל בנוגע לפתיחת בתי הכנסת

במהלך היום יתקיים ידון המל"ל בנושא פתיחת בתי הכנסת * קשה להבין למה בעוד שמדינת ישראל חוזרת לשגרה כמעט מלאה, דווקא בתי הכנסת נשארים סגורים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הבוקר (ראשון) פתחה מערכת החינוך את שעריה וחזרה לשיגרה כמעט מלאה של לימודים ללא הגבלה במספר התלמידים. מדובר במוסדות שהוכנו ונערכו מראש לקליטת התלמידים עפ״י ההנחיות.

אך בזמן שהמדינה חוזרת לשגרה כמעט מלאה, מצער לראות כי דווקא בתי הכנסת נשארים סגורים, והציבור החרדי והדתי נאלצים להמשיך עם מנייני המרפסות או ברחבת בניינים תחת השמש הקופחת.

הבוקר (ראשון) יתקיים דיון במל"ל בהשתתפות המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ׳ איתמר גרוטו ויועץ שר הפנים דרעי ישראל אוזן, בכדי לבחון אפשרויות לפתיחת בתי הכנסת וחזרת הכוללים והישיבות לשגרה רגילה.

בפגישה יילקח בחשבון כי בתי כנסת ברחבי הארץ היוו מוקדי הדבקה, ומשם הגיעו עשרות חולים וכנגזר מכך גם נפטרים רח"ל ולכן יהיו בתי כנסת שלא יוכלו להיפתח בתקופה הקרובה, בדגש על אלו שלא ניתן לשמור בהם את ההנחיות, כמו למשל בתי הכנסת הגדולים בהם מתפללים מאות ואלפים, שיאלצו להתפצל או להישאר סגורים.

אך עדיין יש אלפי בתי כנסת הפזורים ברחבי הארץ שיוכלו לעמוד בהנחיות של שמירה על 2 מטר, חתימה על הצהרת בריאות ובדיקת חום – אולם לא ניתן להם מענה. ואם ניתן לפתוח מכוני כושר עם מגבלות, קניונים, מכוני מוזיקה, חופי הים – לא ברור מדוע לא ניתן לפתוח את בתי הכנסת לקיום מניינים מצומצמים, תוך שמירה על הנחיות המשרד, כאמור.

מה שהופך את העניין לתמוה זו העובדה כי במשרד הבריאות יזמו מתווה שיביא לפתיחת הכוללים, שרובם המכריע מקיימים את פעילותם בתוך כותלי בתי הכנסת, ומנגד אותו מתווה אסר לקיים את פעילות בתי הכנסת כמקום תפילה.

נקווה שהיום תשתנה התמונות ונוכל לשוב ולפתוח את בתי הכנסת.

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ