דוגמה אישית: מושל ניו יורק עבר בדיקת קורונה בשידור חי

מושל ניו יורק אנדרו קואומו, שהתדרוכים היומיים שלו הפכו פופולריים במוקד ההתפרצות של ארה"ב, קרא לתושבי ניו יורק להיבדק יותר עם היציאה ההדרגתית מהסגר  *הוא מרגיע: "זה מהיר, קל ולא כואב. לא צריך להיות קשוחים" * במקביל: ראש העיר ביל דה בלזיו נזף בתושבים המזלזלים בהנחיות ואיים להציב גדרות בחופים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מושל ניו יורק אנדרו קואומו עבר אתמול בדיקה לאבחון נגיף הקורונה, באמצע התדרוך היומי שלו שהועבר בשידור חי. הוא הודיע כי ניו יורק תאפשר מעתה ליותר אנשים להיבדק, וניסה להדגים להם כי בדיקה שכזו נעשית במהירות וללא כאב, וכי אין סיבה שיחששו.

"אתם לא צריכים להיות ניו יורקרים קשוחים כדי לעשות את הבדיקה", הוא אמר בתדרוך היומי הפופולרי שלו. התדרוכים של קואומו, שבהם הוא נוהג לספק בפשטות מידע אינפורמטיבי רב על הנגיף ועל התפשטותו, מושכים אלפי צופים מאז שניו יורק הפכה למוקד ההתפרצות החמור ביותר בארה"ב, עם יותר מ-350,000 נדבקים בשטחה ו-22,000 מקרי מוות. כבר כמה שבועות שהתפשטות הנגיף בניו יורק במגמת ירידה, ואתמול מתו בה עוד 139 חולי קורונה (לשם השוואה, לפני כחודש, ב-17 באפריל, עמד מספר המתים היומי על יותר מאלף).

"אתם צריכים להיות חכמים, מאוחדים, ממושמעים. ניו יורקרים, אתם צריכים לאהוב את עצמכם, את משפחתכם", אמר המושל, לאחר שאחות בציוד מוגן עם גלימה, מסכה ומגן פנים, הורתה לו לעצום את עיניו והחדירה לאפו מטוש, כדי לקחת משם דגימה. "אם אני לא פה מחר, זה אומר שהתוצאה הייתה חיובית", התלוצץ קואומו. הוא ציין כי בעבר כבר נבדק כמה פעמים, אך מעולם לא עשה זאת בפומבי.

קואומו הוסיף בתדרוך שלו כי הקריטריונים למי שזכאי לעבור בדיקה לאבחון הנגיף הורחבו. מעתה, הוא אמר, ניו יורקרים לא צריכים לפתח תסמינים כדי שיהיו זכאים לעבור בדיקה. כעת, כל מי שחוזר לעבוד במסגרת ההקלה ההדרגתית בהגבלות, עובד במוסד רפואי או סיעודי, או נמצא במגע עם הציבור במסגרת עבודתו, רשאי לעבור בדיקה. בנוסף, גם מי שהיה במגע עם אדם חולה רשאי להיבדק.

"אין לנו מספיק ניו יורקרים שבאים להיבדק", הוסיף, וציין כי הבדיקות הללו חיוניות במיוחד בשלב הנוכחי, שבו ניו יורק מתחילה לחזור לשגרה, אם כי באיטיות ובזהירות – מחשש לגל שני של נדבקים. "כשניו יורק נפתחת, יותר ניו יורקרים צריכים להיבדק", אמר. בציוץ בטוויטר הדהד קואומו את המסר פעם נוספת: "זה מהיר, זה קל וזה לא כואב. אם לי יש זמן, גם לכם יש".

קואומו ציין כי הרשויות הרחיבו את מספר המקומות שבהם ניתן להיבדק ל-700 ברחבי ניו יורק, ולדבריו בשלב זה מתבצעות בכל יום 40,000 בדיקות – אם כי הוא הדגיש שניתן לעשות הרבה יותר. לדבריו, חלק מהמקומות יכולים לערוך 15,000 בדיקות ביום, אך בשלב זה מבצעים רק כ-5,000.

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ