מאחורי הפרגוד: מחיצות הפרספקס שיצילו אותנו

פסי הייצור של חברות הפרספקס עובדים מסביב לשעון * מחיצות הותקנו בלשכות קבלת קהל אצל האדמו"רים, תאים מיוחדים לנהגי אמבולנסים ואוטובוסים ועד לבתי חולים * המרוויחות הגדולות: יצרניות פרספקס עולמיות שנהנות מזינוק חסר תקדים בביקושים * מנכ"ל TAP פלסטיקס בארה"ב: "לא ראיתי דבר כזה ב־40 שנותיי בחברה"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

החזרה לשגרה בצל הקורונה מחייבת שמירה על ריחוק חברתי, מה שהפך את מחיצות הפרספקס ללהיט עולמי. בתקופה האחרונה הותקנו מחיצות שקופות בקצב חסר תקדים בלשכות קבלת קהל בבתי הוראה ובבתי הרבנים, כמו גם במרכולים, משרדים ובתי החולים.

מוצר זה שהיה נראה כאילו הוא שייך לדור העבר, קיבל לפתע חיים בזכות יצור – וירוס – קטן. גם בחברות הפרספקס ברחבי העולם מופתעים מכך. "המכירות שלנו זינקו ביותר מ־200% לעומת התקופה המקבילה ב־2019", סיפר ראס מילר, מנכ"ל חברת הפרספקס TAP פלסטיקס מקליפורניה. "לא ראיתי שום דבר דומה לזה בכל 40 שנותיי בחברה".

בבריטניה הגדילה חברת פרספקס את התפוקה ב־300% בחודשים שבין פברואר למרץ, פסי ייצור של מוצרי אמבטיה ופלסטיק צבעוני הוסטו לטובת ייצור פרספקס שקוף. על פי חברת מחקר השווקים 360 מרקט אפדייטס, עמד שוויו של שוק מחיצות האקריליק העולמי בשנה שעברה על 5.3 מיליארד דולר והוא צפוי לצמוח ל־7.1 מיליארד דולר ב־2024.

מחיצות הפרספקס התגלו כשימושיות לא רק עבור נותני שירות הנדרשים לקרבה פיזית. השבוע נפתחו מחדש מפעלי טויוטה בארה"ב ובקנדה, לאחר חמישה שבועות של השבתה. יצרנית הרכב היפנית ציינה כי השקיעה מאמצים רבים למען בטיחות עובדיה, ומלבד מדידת חום, מסכות וכפפות, טויוטה תתקין מחיצות פרספקס בין הכיורים בשירותים. גם בגרמניה מאמצים את המחיצות השקופות, בעיקר בעמדות קופאים בסופרמרקטים ובבתי מרקחת.

יצרנית הפרספקס רום (Röhm) דיווחה בתחילת אפריל על זינוק חד בייצור. החברה, שמעסיקה 3,500 עובדים, מפעילה 15 אתרי ייצור בעולם, בין היתר בגרמניה, סין, ארה"ב ורוסיה. רום ציינה כי בידיה גישה בטוחה ואמינה לחומרי הגלם הדרושים לה, ובהתאם, היא רואה את עצמה כמי שיכולה להגיב במהירות וביעילות לביקושים העולמיים הגואים.

אחד ממנהלי חברות הפרספקס אמר: "עיקר הביקושים אצלנו הגיעו מבתי חולים, בתי מרקחת, מלונות, בנקים ומרפאות. זה הדבר ההגיוני לעשות אם אי אפשר להימנע ממגע קרוב". יחד עם זאת הוא סבור כי הביקושים שעלו לא יאריכו ימים בכל הענפים הכלכליים, היות וחברות המזון יורידו בסופו של דבר את מחיצות הפרספקס.

לצד זאת, מסתבר כי הן יהפכו לדבר קבוע בבתי מרקחת ובעמדות קבלה במרפאות, גם אחרי שהאנושות תחסל את המגפה. "אנחנו מרגישים הרבה יותר מוגנים עם המחיצות. הן גם מגינות על המטופלים במקרה שאנחנו בעצמנו נושאים את הנגיף מבלי להראות סימפטומים", אישרה מנהלת בית מרקחת. "הלקוחות אמרו לנו שהם אוהבים את המחיצות והצענו שנשמור אותן באופן קבוע".

לצד תעשיית הבריאות, גם ענף התעופה צפוי להיות לקוח נאמן שינפח את הכנסות מולר. כך, למשל, סאות'ווסט איירליינס, השחקנית הגדולה ביותר בשוק טיסות הפנים בארה"ב, כבר עיגנה התקנת מחיצות פרספקס כחלק מההתמודדות שלה עם הנגיף ובחרה במולר כספק הראשי. בשבוע שעבר דיווחה סאות'ווסט על הפסד נקי של 94 מיליון דולר ברבעון הראשון, תוצאה שלילית ראשונה מאז 2011.

אבל ככל הנראה בדיוק כפי שתעשיית הפרספקס ששבה לחיים, היא תהיה זאת שתצליח להשיב גם את שוק הטיסות לחיים…

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ