באישור רופא יורשו חסידי סאטמר שהחלימו לחזור לבתי הכנסת ולמקווה

ראשי קהילת סאטמר במונורו בטוחים כי המחלימים מנגיף הקורונה חסינים מהידבקות * תחת שורת תנאים הם מודיעים כי יפתחו להם את בתי הכנסת ואת המקוואות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

לאחר שהאדמו"ר מהר"א מסאטמר והרבנית נדבקו בנגיף שפגע גם במספר רב של חסידים, כמו גם אחיו של הרבי, אך בחסדי שמים הבריאו לחלוטין, מבקשים ראשי קהילת סאטמר להחזיר את חיי הקהילה לשיגרה, תוך נקיטת אמצעי זהירות מירביים.

החלטה חדשה של חסידות סאטמר במונורו בארה"ב, תאפשר את פתיחתם של בתי כנסת המקוואות לחסידים שנדבקו בקורונה והבריאו. ההסבר של ראשי הקהילה לצעד זה, הוא בשל המידע שהתפרסם כי המחלימים מהקורונה פיתחו נוגדן לנגיף. במודעה מיוחדת שפרסמה הנהלת הקהילה נכתב, כי מדובר בצעד חסר תקדים והוא יוכל להתממש אך ורק בהתקיים התנאים הבאים:

א. אישור מרופא על חסינות בצורה מספקת לנגיף, באמצעות הנוגדן שהגוף מפתח לאחר ההחלמה מקורונה.

ב. רישום מדויק של העומדים בקריטריונים הבריאותיים, כולל שמם, כתובת מגוריהם ומצבם הרפואי. לאחר שנציגי החסידות יעברו על הפרטים בקפדנות, יונפק כרטיס מיוחד שבאמצעותו בלבד תותר הכניסה לבית המדרש ולמקווה.

כזכור, לאחר שאובחן כחיובי לנגיף הקורונה יצא כ"ק האדמו"ר מסאטמאר שליט"א במכתב נוקב לחסידיו עם הוראות ברורות ועצות חיזוק בעקבות המצב הנוראי בעולם עם התפשטות נגיף הקורונה ועורר את החסידים להתחזק.

במכתבו הביע האדמו"ר את כאבו על המצב "ועל כולם ביטולם של רבבות אלפי תינוקות של בית המצפצפין בקולם בתורת ה' בבתי ספר שעליהן העולם עומד, זקנים משער שבתו ומקדשי מעט בתי כנסיות ובתי מדרשות ברחבי העולם נסגרו שעריהן באין יוצא ובא".

בסיום מכתבו, הורה הרבי להישמע להוראות הרופאים ולהישאר בבתים למרות שעל ידי זה יתבטל תפילה בציבור וטהרה "ועלינו לציית בכל תוקף להוראות הרופאים המומחים הבקיאים, הן בענין נקיות הגוף, והן בענין מניעת התאספות באסיפה יחד הן בשבתות והן בימות החול עד אחר ביטול רוע הגזירה, ואף שיש בה משום ביטול תפילה בציבור וטהרה, עת לעשות לה' וביטולה של תורה זהו קיומה, ונקבל שכר על הפרישה, כי כלל גדול בידינו שפיקוח נפש דוחה הכול".

ולכן, לצד הרצון לחזור לשיגרה, מדגישים ראשי הקהילה כי, האחריות על העמידה בתנאים היא על כל אחד ואחד מהחסידים. "על כל אחד מוטלת החובה שלא להקל בנושא ולשמוע בקולם של הרופאים, וחלילה לא לזלזל בהוראות ובמצוות שמירת הגוף והנפש", נכתב.

האם מדובר בצעד שקול או בחוסר אחריות? ימים יגידו…

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ