הניסוי ב"תרופת טראמפ" נעצר בשל חשש לסכנות בריאותיות

ארגון הבריאות העולמי הודיע על הפסקת המחקר על התרופה נגד מלריה שנוטל נשיא ארה"ב * נבדקה האפשרות כי עשויה לשמש כטיפול לקורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

ארגון הבריאות העולמי הודיע על הפסקת הניסוי בתרופה נגד מלריה 'הידרוקסיכלורוקווין', שנבדקה האפשרות כי ביכולתה לשמש כטיפול נגד קורונה. זאת, בשל חשש מסכנות בריאותיות הכרוכות בשימוש בה.

כזכור, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז כי הוא נוטל את התרופה כאמצעי זהירות נגד הנגיף – חרף חוות דעת מקצועיות שהזהירו מפני תופעות לוואי מסוכנות הכרוכות בשימוש בה. החלטת הארגון מגיעה לאחר שמחקר קודם הצביע על כך שהשימוש בתרופה עלול להעלות את הסיכון של מטופלים למות כתוצאה מהנגיף.

בתוך כך, ברקע אזהרות ארגון הבריאות העולמי מפני התפרצות שנייה של המגפה, דוח של הארגון "kidsrights" מזהיר מפני השלכות "הרסניות" של גל שני על זכויות אדם של מיליוני ילדים – שייהפכו חשופים יותר לנישואים בגיל מוקדם ולעבודה כפויה.

הארגון הסביר כי התפתחות מעין זו עלולה להוביל מיליוני ילדים לעוני קיצוני, בשל המשבר שאליו נקלעו הממשלות – שלא יוכלו לספק שירותי בריאות וחינוך הולמים. "המשבר הזה מחזיר אותנו אחורה בזמן בכל הקשור לרווחת ילדים", אמר יו"ר הארגון מארק דולארט. "לכן, נדרשת התמקדות משמעותית בזכויות של ילדים – יותר מאי פעם".

כאמור, בכיר ארגון הבריאות העולמי, ד"ר מייק ריאן, הזהיר מפני אפשרות של התפרצות נוספת של המגפה – במיוחד, לדבריו, אם ההגבלות שהוטלו בגל הראשון הוסרו מהר מדי. "אנחנו לא יכולים להניח שרק בגלל שהתחלואה במגמת ירידה היא תמשיך כך", אמר, "אי אפשר להניח שיש לנו כמה חודשים להיערך לגל שני".

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ