שר התקשורת אמסלם הורה לדרג המקצועי לצמצם חיוביים למשתמשים בקווי הטלפון הנייח

ההנחיה באה בעקבות השימוש הגובר בקווי הטלפון בציבור החרדי עקב משבר הקורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

שר התקשורת, ח"כ דודי אמסלם הורה לדרג המקצועי לפעול לצמצם חיוביים גדולים בחשבונות קווי הטלפון הנייח בתקופת משבר נגיף הקורונה. ההסדר שמוצע מוגבל לתקופה של חודש ויחייב את כל החברות המשווקות שירות טלפון נייח.

על פי ההסדר, החברות יעבירו אוטומטית לקוחות שחרגו מחבילת הדקות הקיימת להם לחבילה גדולה יותר, בהתאם לשימוש. במידה ומנויים יחרגו מחבילת הדקות הגדולה ביותר שמשווקת על ידי החברה, עלות הדקה החריגה בה יחוייבו תהיה עלות מופחתת מהעלות הקיימת היום. המשרד ממליץ על תעריף של 2 אג' על כל דקת חריגה.

הנחייתו של שר התקשורת, והתערבותו בנושא, נועדה למנוע תשלומים שאינם סבירים על ידי מנויים, בעיקר חרדים, שיעשו שימוש מוגבר בטלפון הנייח בעקבות המצב שנוצר בתקופת משבר הקורונה.

שר התקשורת דוד אמסלם אמר כי "זה בדיוק הרגע לגלות רגישות וסולידריות, התחשבות וחמלה. לנוכח המצב הרגיש והמורכב, ובעקבות עלייה משמעותית בצריכת דקות שיחה בטלפונים הנייחים, בעיקר עקב תוכנית הלמידה מרחוק, הוריתי לאנשי המשרד לבחון דרכים למניעת תשלום לא הוגן של הלקוחות לחברות, כפי שעשינו בטלפונים הניידים. מודל התשלומים הנוכחי מותאם לצריכת שירותי תקשורת בתקופת שגרה ועל כן מן הראוי ונדרש לבצע בו התאמות למצב המיוחד בו אנו נמצאים".