שר התחבורה הודיע: יותקנו תאי נהגים בתח"צ להפרדה בין הנהג לנוסע

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הודיע כי סיכם עם משרד האוצר על "התקנת תאי נהגים בתחבורה הציבורית והפרדה בין הנהג לנוסע. התאים ישמרו על בריאות הנהגים וביטחון הנוסעים" * בארגון נהגי האוטבוסים מרוצים: "זהו יום היסטורי" * מאחורי הפרגוד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

החיים מתחילים לשוב למסלולם ונהגי האוטובוסים מבקשים לשמור על בריאותם כשהם עולים חזרה לכביש. הנהלת משרד התחבורה קיימה אמש פגישה עם ראשי ארגון נהגי האוטובוסים, ההסתדרות הלאומית ובעלי חברות אוטובוסים, בכדי לדון בנושאים הנוגעים לשמירה על בטיחות נהגי האוטובוסים בתקופת הקורונה.

לפני זמן קצר הודיע שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' כי "אחרי הרבה מאד חודשי הכנה ובדחיפה של אילוצי הקורונה, סיכמתי אמש עם האוצר על התקנת תאי נהגים בתחבורה הציבורית והפרדה בין הנהג לנוסע. התאים ישמרו על בריאות הנהגים, בטחון הנוסעים, והשקט הנפשי והריכוז של הנהג בנהיגה ובכביש, וממילא ושלנו האזרחים".

מארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית נמסר כי "לאחר שהגישו בארגון הנהגים ובהסתדרות הלאומית עתירה משפטית בנושא, חייב בית המשפט את הצדדים להיפגש. בפגישה שנערכה היום התקבלה המלצת ארגון הנהגים למגן בעזרת מחיצות כ-6,000 אוטובוסים בעלות כוללת של 40 מיליון שקלים".

"התקנת מחיצות הן כלי חשוב לא רק בהגנה מפני נגיף הקורונה אלא גם תמנע אלימות נגד הנהגים. אנו מקווים כי זהו צעד נוסף בדרך להגדרת מקצוע הנהג כעובד ציבור. נמשיך להיות חוד החנית בהגנה על נהגי האוטובוסים בשיגרה ובחירום", אמרו בארגון.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'