ראש השב"כ: "הפעילות בנושא הקורונה לא שגרתית, אבל חלק מההגנה על הביטחון"

בשיחה נדירה שקיים ראש שירות הביטחון הכללי אודות פעילות הארגון בתקופת הקורונה אמר: "בריאות היא חוסן לאומי שיש להגן עליו, ואנו לוקחים חלק במאמץ ומגייסים למטרה זו את יכולותינו המבצעיות, הטכנולוגיות והאנושיות. חוזקותיה של מדינה נמדדות בחוסן ובעמידות" * עין רואה ואוזן שומעת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הרבה דרכים הרבה אנו מכירים כיצד לגלות מי שנדבק בקורונה. לצד התסמינים והרופאים, יש עוד דרך עליה רק שמענו, אך יש מי שיודע כיצד לאתר את אלו שאמורים להכנס לבידוד או לאתר את החולים מפרי הבידוד.

"אנו מצויים בשעת משבר", אמר ראש שירות הביטחון הכללי, נדב ארגמן, בשעה שהתייחס לפעילות הארגון במלחמה בקורונה. בשיחה נדירה שקיים, אמר ארגמן כי "ההתמודדות איננה מול סכנה ביטחונית, אלא מול אויב חדש שמאיים עלינו ברמה הבריאותית, הכלכלית והחברתית. קו החזית כיום הוא המאבק בקורונה. בריאות היא חוסן לאומי שיש להגן עליו, ואנו בשירות לוקחים חלק במאמץ ומגייסים למטרה זו את יכולותינו המבצעיות, הטכנולוגיות והאנושיות".

במהלך השיחה התייחס בצורה חשאית, מבלי לחשוף את דרכי הפעולה, אודות שיטות הגילוי של מפרי הבידוד. "אין זו פעילות שגרתית, ובוודאי לא כזאת שאנו מורגלים בה. אבל בעת הזו, היא מהווה חלק בלתי נפרד מההגנה על הביטחון הלאומי. המגיפה היא איום שעלינו לסכל ואין דרך לעשות זאת מלבד גיוס כל היכולות והמשאבים, בנחישות ובמקצועיות, כפי שאנו יודעים לעשות, תוך חיבור כוחות ומאמץ משותף עם מערכות וגורמים נוספים".

בטקס לכבוד יום העצמאות ששודר באופן מקוון לכלל עובדי הארגון הוסיף כי "עצמאות היא ריבונות, אבל אין היא נשענת רק על עוצמה צבאית ועל מעמד מדיני. חוזקותיה של מדינה נמדדות: בחוסן ובעמידות של המערכות הפנימיות, בלכידות הלאומית, בסולידריות האזרחית, ובתחושות השיתוף וההזדהות. ביכולת להניח בצד את הוויכוח הפנימי ואת המחלוקות השונות, ולהתגייס למטרה משותפת".

"אלו הן העוצמות שסייעו לנו להשיג את עצמאותנו לנצח במערכות קשות, ולהגיע להישגים בתחומים כה רבים. זה גם מה שאפשר לנו להתמודד בהצלחה, לאורך כל שנות המדינה מול מצבי חירום ומשברים", אמר ראש השב"כ.

אז בפעם הבאה שאתם מנהלים שיחה או סתם שולחים הודעה, זכרו שיש מי שצופה בכם ומאזין לכם, ובעת הצורך ידע לעשות בזה שימוש כאוות נפשו…