צוות שוחטים יצא לפולין בכדי להתגבר על המחסור בבשר

לומדים לקח ממחסור הביצים * בשיתוף פעולה בין הרשויות בישראל ופולין יצא צוות של 60 אנשי כשרות לשלשה מפעלי בשר בפולין * בתום 14 ימי בידוד יוכלו להתחיל לשחוט * כתבה עם בשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

משבר הקורונה בעיצומו, אך בכדי להימנע מתמונות דומות כפי שראינו בערב פסח בעקבות מחסור הביצים, יצאו בשבוע האחרון בטיסה מיוחדת מנתב"ג לפולין. בטיסה פרטית שארגנו יבואני הבשר, כ-60 אנשי כשרות לעבר העיר קטוביץ בפולין, ומשם יתפצלו לשלושה מפעלים בפולין. הקבוצה שיצאה, מחולקת לשלושה צוותי כשרות הכוללים: שוחטים, מנקרים, בודקים ומשגיחים.

החשש ממחסור בבשר כשר, נובע בעיקר בשל העובדה שצוותי הכשרות שחזרו מחו"ל, לפני חג הפסח, נכנסו לבידוד, כך שרק בימים אלו יכלו לצאת ולשוב לעבודתם. העובדה שרוב הבשר הטרי בישראל מגיע מיבוא מפולין, והעובדה שכמעט כל רשתות השיווק בישראל מקבלות בשר מפולין, הביאה את יבואני הבשר שביקשו להימנע ממחוסר שכזה, לקום ולעשות מעשה, כי אף אחד לא ידאג להם. בשיתוף פעולה מיוחד, שכרו היבואנים מטוס פרטי בכדי להטיס שלושה צוותי כשרות אל מפעלי הבשר בפולין.

במבצע מאורגן היטב של חברות הבשר, בשיתוף משרד החקלאות, הרבנות הראשית, משרד החוץ נרתמו כולם בכדי להשיג מהרשויות בפולין, אישורי כניסה ועבודה עבור אנשי הכשרות. אישור העבודה הותנה בכך שכל הצוות יעבור בדיקות קורונה בטרם העלייה למטוס, ובעת הנחיתה בפולין יכנסו כולם ל-14 ימי בידוד מוחלט במלון. רק בתום ימי הבידוד, יוכלו להתפצל ולצאת אל שלשת המפעלים הפזורים ברחבי פולין.

הצוות קיבל הנחיות ברורות כיצד להתנהג בזמן השהייה בפולין. שם ההנחיות דומות, אך האכיפה נוקשה יותר. כלל האזרחים, גם מי אלו שלא אמורים לשהות בבידוד, חייבים  ללבוש מסכות. מי שנתפס ללא מסכה נקנס בסך 12 אלף זלוטי (10,000 שקל). מי שמפר את הוראות הבידוד מקבל קנס בגובה 30 אלף זלוטי (כ-29 אלף שקלים).

בכל מקרה, הודיעו הרשויות בפולין למארגני הטיסה כי במידה ויתגלה חלילה חולה קורונה בקבוצה, יאלצו להחזיר את כל הצוות. כמובן שאם זה יתגלה באחד ממפעלי הבשר, ייסגר אותו מפעל על מנעול ובריח. בכדי להימנע מכך, רכשו יבואני הבשר ערכות בדיקת קורונה אישיות, וצוותי הכשרות בודקים את עצמם באופן אישי.

יצוין כי בעקבות הקורונה, עלתה כמות הצריכה ברשתות השיווק וכבר עכשיו ניתן להרגיש את המחסור בבשר טרי בישראל. בכדי שנקבל כאן בשר טרי ואיכותי, היו הצוותים אמורים להיות כבר לפני שבוע בשחיטה, אך בגלל הקורונה חזרו הצוותים מוקדם לפני החג, וכעת יאלצו להמתין עוד שבועיים עד שיוכלו להתחיל לעבוד. כך שגם אם יהיה מחסור, זה לא יהיה כמו עם הביצים.

בתקווה שהכל בסדר, יגיעו במשך השבועות הקרובים, מספר משלוחים של בשר כשר. כאשר, בכל שבוע יגיע משלוח של מאות טונות בשר כשר וטרי, אך בעיקר בריא…