נהריה דורשת מטס הצדעה ללוחמי הקורונה

בית חולים נהריה לא הופיע ברשימה של 20 בתי החולים מעליהם יטוסו המטוסים ביום העצמאות * המנכ"ל שיגר מכתב לרמטכ"ל בבקשה לכלול את ביה"ח במטס ההצדעה ביום העצמאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מטס ההצדעה של יום העצמאות בשנה זו, הוקדש בהוקרה לצוותי הרפואה – לוחמי הקורונה – המוסרים את נפשם למען חולי הקורונה. במסגרת אירועי יום העצמאות השנה יתקיים מעבר כלי טיס של הצוות האווירובטי של חיל האוויר מעל בתי החולים ברחבי הארץ. ארבעה מטוסי 'עפרוני', יחלפו בטיסה מעל בתי החולים ברחבי הארץ ויצדיעו לעשיית הצוותים הרפואיים ומערכת הבריאות כולה, העוסקים בימים אלה במלחמה בנגיף הקורונה.

המטס המסורתי של חיל האוויר ברחבי הארץ לא יתקיים השנה על מנת למנוע התקהלויות. לאחר שנודע למנהל בית חולים הגליל בנהריה שבית החולים שלו לא מופיע ברשימה של 20 בתי החולים מעליהם יטוסו המטוסים ביום העצמאות, שיגר המנכ"ל מכתב לרמטכ"ל בו הוא מספר כי בשם העובדים, הוא נפגע מההחלטה.

במכתב ששלח הבוקר לרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, מביע מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד"ר מסעד ברהום, תמיהה ותחושה קשה של עלבון, לנוכח ההחלטה לדלג על המרכז הרפואי במטס שעורך חיל האוויר לרגל יום העצמאות, המתקיים השנה בסימן הצדעה לבתי החולים וצוותי הרפואה.
מהודעת צה"ל עולה, כי המטס יעבור מעל 20 בתי חולים ברחבי המדינה, אך משום מה, לא מעל המרכז הרפואי לגליל בנהריה.
בפתח מכתבו לרמטכ"ל מציין ד"ר ברהום: "אני מבקש להעביר לך את תחושת העלבון הצורב שחשתי נוכח קריאת מסלולו של המטס וההבנה כי המרכז הרפואי לגליל בנהריה נעדר ממסלול טיסה זה".
בהמשך מכתבו מדגיש ד"ר ברהום, כי מדובר בבית החולים הגדול בגליל, המשרת אוכלוסייה בהיקף של 600 אלף תושבים, וכי מועסקים בו 3,000 עובדים המהווים פסיפס דתי ותרבותי יפהפה, המשלב יהודים, מוסלמים, דרוזים ונוצרים, העושים לילות כימים למען בריאותם של תושבי האזור.
כמו כן הוסיף מנהל המרכז הרפואי: "המרכז הרפואי שלנו פועל בשיתוף פעולה מדהים עם צה"ל ומשרת את כל צרכיו, הן בשגרה ובוודאי בעיתות חירום. מבצע 'מגן צפוני' ו-3,000 הפצועים הסורים שהובאו ע"י צה"ל אלינו במסגרת 'שכנות טובה', הן רק בבחינת דוגמאות עדכניות לכך". בנוסף הדגיש ד"ר ברהום, כי הוא כותב גם מנקודת מבט של מנהל בי"ח, בו פועלות כעת שתי מחלקות המטפלות מסביב לשעון בחולי קורונה.
בסיום מכתבו מציין ד"ר ברהום, כי יחד עם כל עובדי המרכז הרפואי, הוא חש צביטה בליבו, וכי למרות לוחות הזמנים הקצרים, הוא מביע תקווה שתימצא הדרך לתקן את העוול שנגרם למרכז הרפואי.
העתקים מהמכתב נשלחו למפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקד פיקוד צפון, אלוף אמיר ברעם, קצין רפואה ראשי, תא"ל בדר טריף, ולראשי רשויות, ובהם רונן מרלי, ראש העיר נהריה, שבתחום שיפוטה נמצא המרכז הרפואי.