מחדל: העברת בדיקות הקורונה לקופות החולים תכניס לבידוד את כל נוסעי האוטובוס עם נבדק שיימצא חיובי

בעלי תסמינים שאין ברשותם רכב פרטי יידשו להגיע לבדיקה בתחבורה הציבורית * במקרה שהנבדק יקבל תוצאה חיובית, יידרשו כל נוסעי האוטובוס להיכנס לבידוד * חלם זה כאן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מתוך שאיפה לקצר את זמן ההמתנה לתוצאות בדיקת קורונה מ-48 שעות ליממה בלבד, הוחלט במשרד הבריאות להעביר את בדיקות הקורונה לקופות החולים. עד היום ניתן היה להזמין בדיקה לנגיף הקורונה במוקד מד"א ובקופות החולים, אך בימים הקרובים ייסגר מוקד מד"א והדרך היחידה לבצע את הבדיקה תהיה רק דרך קופת החולים.
היום בממוצע לוקח 48 שעות מהרגע שאדם מתקשר ועד לקבלת תוצאה חיובית או שלילית. החל מה-1 במאי, מד"א יוכל ערוך בדיקות אך רק כספק של הקופות. בימים אלה, פועלים 150 סניפי קופות חולים שיודעים לעשות בדיקות קורונה.
במקביל, עובדים במשרד הבריאות על שיפור החקירות האפידמיולוגיות ובודקים אם ניתן להשתמש בנתונים מתוך אפליקציית המגן של חולה מאובחן כדי לבחון היכן שהה ב-14 הימים שלפני האבחון.
הכוונה להעביר את הבדיקות לקופות החולים היא אולי טובה, אך היא מפלה לרעה את אלו שאין ברשותם רכב פרטי. אלו יאלצו לעשות את הדרך לקופות בתחבורה ציבורית, כך שבמידה והתוצאה שתתקבל היא חיובית, יאלצו כל נוסעי האוטובוס להיכנס לבידוד.
תגובת משרד הבריאות: "גם עם מעבר הבדיקות לקופות החולים, מדא ימשיך לתת שירות מתוגבר במוקדי התפרצות קיימים. למשל בערים ובשכונות שיש בהם תחלואה מוגברת".