מאחורי הפרגוד: העסקים חוזרים לעבוד מאחורי מחיצות שקופות

חברת ALTIRAK הבינה את הצורך של ארגונים גדולים להחזיר את העובדים למקום עבודתם תוך שמירה על בריאותם, ומספקת מחיצות שקופות איכותיות לעסקים להפרדה בין עמדות העובדים ללא צורך בקיבוע ובהתקנה מיוחדת ומהירה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

השמחה על כך שרובנו חוזרים כעת לעבודה מהמשרד, כחלק מהתהליך היציאה מסגר הקורונה, מלווה גם בלא מעט חששות. הרי רוב מקומות העבודה פועלים בחללים פתוחים – אופן ספייס – והחששות מהדבקה בין העובדים או בין העובדים ללקוחות, גוברים.

קבוצת יזמים צעירים וזריזים הבינו שכדי לסייע לארגונים לחזור לשגרת העבודה במשרד במהירות, מבלי לסכן את העובדים, נדרשים פתרונות יצירתיים וחשיבה מחוץ לקופסה. הפתרון המיידי והמתבקש לבעיית ההדבקה הטיפתית והמגע הוא מחיצות שקופות, עשויות פרספקס דמוי זכוכית, המפרידות בין עובד לעובד או בין נותן שירות ללקוחות, ומאפשרות שיחה ללא חשש מהעברת נגיפים דרך רסיסי רוק או מגע. הבעיה היא שעד היום, מחיצות מסוג זה יוצרו בהתאמה אישית לארגון: ראשית נשלח מודד לבצע מדידות במשרד, לאחר מכן יוצרו המחיצות במפעל ולבסוף נשלח מתקין שקדח חורים בשולחנות ובדלפקים כדי להתקין אותן.

קבוצת היזמים הבינה שהביקוש בשוק בימים אלה הוא כה גדול שאין אפשרות שתהליך האספקה הארוך הזה יצליח לעמוד בביקוש האדיר – עשרות אלפי עסקים שזקוקים להרבה מחיצות, ומהר. הרי מנהלי כוח אדם ותפעול בארגונים נדרשים להתאים את הארגון לדרישות החדשות בתוך ימים ספורים כדי להחזיר את העובדים לעבודה מיידית. כך הוקמה חברת ALTIRAK (מלשון הביטוי "אל תירק", בדיחה פנימית שהגה אחד היזמים), לאספקה מיידית של מחיצות שקופות לעסקים שאינן דורשות התקנה מיוחדת, ללא קידוחים וללא פגיעה בריהוט המשרדי הקיים.

את המחיצות של ALTIRAK ניתן לחבר לבד, ממש כפי שמרכיבים קוביות לגו, והן מגיעות בחמישה גדלים שאיתם ניתן לבנות סוגים שונים של פתרונות. בשבועיים האחרונים היו אלה עסקים קטנים וחנויות שרכשו את המחיצות כדי לחזור לשגרה, וכעת הארגונים הגדולים נכנסים לתמונה מאחר שעליהם להחזיר מאות ואף אלפי עובדים לשגרת עבודה במשרד. המחיצות מותאמות לשלושה מצבי עבודה: הפרדה בין עובדים היושבים האחד מול השני, הפרדה בין עובדים היושבים האחד ליד השני, והגנה על עמדות עבודה של נותני שירות הבאים במגע עם לקוחות, כמו עמדות קבלה או שירות לקוחות. במחיצות מהסוג האחרון יש פתח שירות קטן המאפשר העברת מסמכים, כסף או מוצרים קטנים.

המחיצות מותקנות על רגליים שקופות המונחות על שולחן העבודה, כך שאין צורך בשום קיבוע חיצוני. הרגליים מגיעות יחד עם אספקת המחיצות והן תוכננו מראש כדי להעניק למחיצה יציבות מרבית. מדובר בהתקנה עצמית לכל דבר ועניין: הלקוח שולח את המידות להן הוא זקוק, בוחר את המחיצות המתאימות לו, ועם הגעת האספקה – תוך שעות או ימים ספורים – הוא מחבר ומתקין. ניתן גם לשלוח לחברה את שרטוט המשרד הכולל את מפת עמדות העבודה בחלל, ו-ALTIRAK תסייע להתאים את המחיצות הנדרשות.

עובי המחיצות של ALTIRAK הוא רק 5 מ"מ. בנוסף, ניתן דגש על שקיפות מקסימלית ואיכות גימור גבוהה לחיתוך הלייזר של המחיצות, כדי לא לפגוע בנראות של משרדים ומקומות עבודה בהם יש חשיבות רבה למראה האסתטי של המקום. כך גם העובדים עצמם לא ירגישו "חנוקים" בתוך כלוב, אלא יהנו מסביבת עבודה עם מחיצות שמאפשרות להם לראות את כל הנעשה סביב ולשוחח עם הקולגות בנוחות, תוך הגנה על בריאותם.

ALTIRAK כבר אושרה כספק ממשלתי ובין לקוחותיה ניתן למנות חברות הייטק מוכרות, רשתות שיווק גדולות, עיריות ומשרדי ממשלה. ב-ALTIRAK מבינים שהיוזמה העסקית שלהם יכולה להיות קצרת מועד, כאשר בעוד מספר שבועות, בתקווה שסכנת הקורונה תדעך לחלוטין, הארגונים לא יזדקקו למחיצות האלה יותר. מה אז? הלקוחות יכולים להסיר בעצמם ובקלות את המחיצות מהשולחנות ולאחסן אותן בצד לשימוש עתידי כזה או אחר. היזמים עצמם מאמינים שיידעו לזהות את ההזדמנות העסקית הבאה.