לראשונה בהיסטוריה הגיע האדמו"ר מויז'ניץ לפגישה ב-4 עיניים עם רה"מ נתניהו

האדמו"ר מויז'ניץ השוהה בחצור מאז התפרצות הקורונה הגיע לפגישה בת 45 דקות התקיימה במעון ראש הממשלה בבלפור * מטרת הפגישה: הבטחת השמירה על הסטטוס קוו בנושאי הדת וחוק הגיוס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

באופן נדיר וחסר תקדים, הגיע האדמו"ר מויז'ניץ לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כדי להבטיח את שמירת הסטטוס קוו בנושא חוק הגיוס ובנושאים נוספים החשובים ליהדות החרדית, בטרם החתימה על ההסכם קואליציוני עם אגודת ישראל. את דבר הפגישה חשף העיתונאי ישראל כהן.

האדמו"ר מויזניץ השוהה מאז התפרצות הקורונה במעון הנופש בחצור, הגיע במיוחד למעון הרשמי של ראש הממשלה בבלפור, שם ישבו יחד לשיחה ב-4 עיניים שארכה למעלה מ-45 דקות, כשבמהלכה שוחח האדמו"ר על חשיבות שמירת הסטטוס קוו בנושאי הדת. בתחילת הפגישה הנדירה ליוו חבר הכנסת יעקב טסלר וכן יועצו של השר ליצמן מוטי בבצי'ק את האדמו"ר, כאשר לאחר מכן, כאמור, שוחח האדמו"ר במשך 45 דקות עם ראש הממשלה

בפתח הפגישה שיבח האדמו"ר את ראש הממשלה על הטיפול היעיל בקורונה: "רואים שבארץ ישראל יש סייעתא דשמיא מיוחדת, שמירה עליונה", אמר. האדמו"ר גם הודה לראש הממשלה על העזרה למשפחות בערב פסח, במענק של 500 ש"ח לילד, ובירך: "הקב"ה יעזור לך שתמשיך לעזור לעם ישראל".

דבר קיום הפגישה הפך לנושא המדובר ביותר בעולם החסידות, היות ומדובר בביקור ראשון וחסר תקדים של פגישת חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל עם ראש ממשלה במעון הרשמי בבלפור, וגם כי מדובר בפגישה ראשונה של האדמו"ר מויזניץ עם ראש הממשלה נתניהו. גורמים ביהדות התורה אומרים כי הפגישה הארוכה בין השניים, היא זו שסללה את הדרך לחתימה של סיעת אגודת ישראל על הסכם הקואליציוני עם הליכוד ועל כניסתם לממשלה בראשותו של בנימין נתניהו.