ראש העיר בית שמש דורשת לבטל הסגר על כל השכונות החרדיות ולצמצמו רק לבתים

בדיוק כמו בבני ברק * ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך, שעודדה להטיל סגר על שכונות בעיר, משנה כיוון * היא פנתה אל ראש המל"ל ומשרד הבריאות כדי שיבטלו את הסגר על השכונות החרדיות * "נכון לעבור לניהול האירוע ברמת בניין ולא ברמת שכונה"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

למרות שהייתה מהתומכים ואפילו דוחפים לסגר על השכונות בהם היו אחוזי התפרצות גבוהים, פנתה היום (רביעי) ראש עיריית בית שמש ד”ר עליזה בלוך אל ראש המל”ל מאיר בן שבת ולמנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן, בבקשה לבטל את הסגר שהוטל על שכונות נחלה ומנוחה וקריית בית שמש ב’ בגלל התפרצות הקורונה.
מאז הוטל הסגר ביום ראשון בבוקר, הגבירו התושבים הקיצונים המתגוררים בשכונות המסוגרות, את ההתנגשויות עם השוטרים. בעוד תושבים רבים אחרים טוענים כי הסגר מקשה עליהם לנהל את חייהם, הפכה ראש העיר בלוך יעד למתקפות מצד התושבים. אחרי שאמש, בעוד השכונות החרדיות נתונות בעוצר, היא נראתה חוגגת, גברה הביקורת עליה.
בדיוק כפי שהיה בבני ברק, משנה עכשיו ראש העיר את גישתה ומציעה סגרים נקודתיים על בניינים ‘נגועים', שבהם נרשמה התפרצות משמעותית של נגיף הקורונה. “נכון לעבור לניהול האירוע ברמת בניין ולא ברמת שכונה”, כתבה ראש העיר. ”צריך לחזק את מערך ההסברה העירוני ולהגביר את האכיפה במרחב הציבורי. במקביל להגדיל ולהנגיש את מערך הבדיקות לכלל הציבורים”.
ראש העיר בלוך גם קוראת ”לחזק את מערך פינוי החולים למלונות וצעדי אכיפה כנגד סרבני פינוי. כמו כן יש להגדיל את הסיוע האזרחי לתושבי השכונות הנדרשים לבידוד. בכל הזדמנות אני שבה וקוראת לתושבי העיר להמשיך ולהקפיד על הנחיות גופי החירום. מרבית העיר מקפידה וכך יימשך”.
בלוך מסיימת את מכתבה ומסכמת: ”בסיעור מוחות בין כלל הגורמים השותפים להערכת המצב לא נמצאו הצדקות להמשך מגבלות התנועה”.