טייסי המטס שעבר לראשונה מעל בני ברק: מצדיעים לצוותים הרופאים של 'מעייני הישועה'

כהוקרה לצוותים הרפואיים – לוחמי הקורונה חלף מטס ההצדעה של חיל האוויר ליום העצמאות ה-72 מעל מרכזים רפואיים ברחבי הארץ * ארבעת מטוסי ה"עפרוני" של בית הספר לטיסה ציירו לבבות בשמיים מעל בתי החולים * דרישת שלום מהאוויר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הבוקר חלפו ארבעת מטוסי ה'עפרוני 'של חיל האוויר, מעל בתי חולים ומרכזים הרפואיים מנהריה בצפון ועד אילת בדרום.  השנה, לראשונה בהיסטוריה, חלף המטס מעל העיר בני ברק, כהוקרה לצוותים הרפואיים של מעייני הישועה.

ארבעת המטוסים ביצעו מעל בתי החולים תרגילי ראווה, ובסופם ציירו באוויר לבבות. בחלק מהמקומות, בהתאם לתנאי האוויר או אילוצים אחרים, ציירו המטוסים מעגלים אנכיים או אופקיים.

כשעברו מעל בית החולים מעייני הישועה בבני ברק, קראו בקשר: "כאן הצוות האווירובטי של חיל האוויר, אנו מצדיעים למערכת הבריאות והצוותים הרופאים של המרכז הרפואי מעייני הישועה אשר עובדים לילות כימים למען בריאות האזרחים. אנו מאחלים לכם ולכל אזרחי מדינת ישראל בריאות איתנה וחג עצמאות שמח".

במהלך הטיסה בירך נשיא המדינה רובי ריבלין את צוותי המטס: "אנו מצדיעים לכם, שומרי חומות ישראל. תודה לכם על המטס העוצמתי ועל המחווה המרגשת. בשם אזרחי ישראל כולם, לצוותי הרפואה וההצלה העומדים על משמר בריאותנו במסירות אין קץ. הגביהו עוּף! חג עצמאות שמח, חיילי וקציני צבא ההגנה לישראל. חג עצמאות שמח ישראל!".

הטייס השיב לו ברשת הקשר: "כבוד נשיא המדינה, הרמטכ"ל, אנו טייסי חיל האוויר מברכים אתכם בשם צבא ההגנה לישראל בברכת חג עצמאות שמח".

רופא בבית החולים 'מעייני הישועה' סיפר בהתרגשות: "בדרך כלל אנחנו רגילים לראות את המטס מעל חופי הים, אבל הפעם זה היה ממש כאן מעל בית החולים וזה היה מרגש".