חולה מאומת עלה על טיסה וסיכן את כל הנוסעים

משגיח כשרות חולה קורונה עלה על מטוס ושב לישראל מבלי שעדכן כי הוא חולה קורונה מאומת * ארה"ב הודיעה כי ויזת העבודה שלו תשלל * במשרד הבריאות יגישו נגדו תלונה * סכנה באוויר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

חילול השם. לפי דיווח שפורסם בסוף השבוע האחרון, יפעלו הרשויות האמריקאיות על מנת לשלול את ויזת העבודה של משגיח כשרות ישראלי ששב בטיסה של חברת יונייטד איירליינס מניו יורק לתל אביב, מבלי שהודיע מראש לצוות המטוס כי הוא חולה בווירוס הקורונה.

מדובר במשגיח כשרות שעובד בתעשיית הבשר בארה״ב כמשגיח כשרות, הוא עבר בארץ בדיקת קורונה, אך בניגוד להנחיות, לא חיכה לתוצאות הבדיקה ועלה על טיסה לניו יורק. כאשר הגיע לשם, קיבל תשובה חיובית, אך ‏בגלל שאין לו שם דרך לקבל טיפול רפואי, הוא מחליט לחזור לארץ.

מבלי לעדכן את אנשי הצוות בשדה התעופה ובמטוס שהוא חולה קורונה מאומת, הוא עולה חזרה על טיסה מניו-יורק לנתב״ג. בזמן שהטיסה הייתה באוויר, עדכנה משפחתו בארץ את משרד הבריאות, על כך שהוא עזב את הארץ. ‏מיד עם הנחיתה בנתב״ג, הוא הורד מהמטוס באמצעות צוות מד״א והועבר לבידוד. יתר הנוסעים (60) עברו גם הם בכל מקרה לבידוד במלוניות כי הם נחתו מארה״ב, אך הפעם, באופן חריג עברו כולם בדיקת קורונה והמטוס עבר חיטוי.

הרשויות בארה״ב שרואות בחומרה רבה את המקרה, עדכנו את משרד הבריאות, כי החליטו לשלול לאותו משגיח את ויזת העבודה בארה"ב. משרד הבריאות הישראלי הצטרף לרשויות האמריקאיות והודיע כי הוא רואה את האירוע בחומרה, ולכן שוקלים כעת לנקוט בצעדים חריפים כלפי אותו נוסע ישראלי, בתוכם הגשת תלונה במשטרה. "זה מקרה חמור, אי אפשר לעבור עליו לסדר היום", נמסר מהמשרד.