חברה ישראלית פיתחה תרופה חדשה לקורונה שנוסתה בהצלחה

חברת ‘בונוס ביוגרופ׳ פיתחה תרופה חדשה לקורונה והיא בדרך לקבלת אישור לניסוי בחולי קורונה * התרופה פותחה לטיפול במצוקה נשימתית מסכנת חיים בחולי קורונה ודלקת ריאות * בחברה משוכנעים: "התרופה עשויה להוות אופציה מצילת חיים עבור מליוני מטופלים"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

בשורות טובות: חברה ישראלית מתכננת להודיע רשמית היום (רביעי) כי השלימה בהצלחה סדרת ניסויים פרה-קליניים בתרופה חדשה לקורונה. מדובר בתרופה שפותחה במיוחד עבור טיפול במצוקה נשימתית מסכנת חיים בחולי קורונה ודלקת ריאות, המהווה את סיבת המוות השכיחה ביותר מהנגיף.

חברת ׳בונוס ביוגרופ׳ ביצעה לאחרונה מספר ניסויים בחיות מודל וצפויה לדווח מחר כי הניסויים הצליחו ולאחר מתן התרופה נראו הריאות בחיות המודל כבריאות. התרופה פותחה בהליך מהיר שאושר על ידי משרד הבריאות וכעת תציג החברה את התוצאות למשרד הבריאות, בדרך לקבלת אישור לניסוי בחולי קורונה.

נגיף הקורונה עובר דרך רסיסי רוק, חודר למערכת הנשימה של האדם ויכול להוביל בחלק מהמקרים לדלקת ריאות קשה, תסמונת מצוקה נשימתית חריפה ואי ספיקה נשימתית. כאשר מתפתח חלילה זיהום בריאות, מערכת החיסון מרכזת כמות גדולה של תאים המקשים על הריאות למלא את תפקידן. כאשר פעילות היתר של מערכת החיסון גורמת לעלייה בכמות של חלבון שנקרא ציטוקין, מדובר במצב מסכן חיים שמכונה – סערת ציטוקינים. מצבים אלה עלולים לגרום למים לחדור לריאות ולהציף אותן.

התרופה החדשה שנקראת "MesenCure", מורכבת מתאי גזע הנקראים תאים מזנכימליים, הנלקחים מרקמת שומן של תורם בריא. התאים מועברים לחולה דרך עירוי לדם, מגיעים אל רקמות הריאה ושם הם אמורים להפחית את הדלקת ולעזור לשקם את הרקמה. בניסוי שערכו, הצליחה התרופה להפחית 47% מכמות הנוזל בריאות של חיות המודל.

"התרופה עשויה להוות אופציה מצילת חיים עבור מליוני מטופלים", משוכנעים בחברה. ד"ר שי מרצקי, מנכ"ל החברה סיפר: "'בונוס ביוגרופ' עוסקת בפיתוח טכנולוגיות פורצות דרך לחידוש רקמות, עם פרוץ מגפת הקורונה בעולם, החברה הבינה את הפוטנציאל הגלום בתאים המזנכימליים בהם היא מתמחה מאז היווסדה וביכולת הייחודית שלה לסייע למערכת החיסון להתגבר על הדלקת במערכת הנשימה ומאפשרת לריאות הפגועות להשתקם. אנחנו גאים להימצא בחזית המדע העולמית במאמץ המשותף לכולנו בכדי לנצח את הקורונה".

׳בונוס ביוגרופ׳ היא חברה ישראלית השוכנת בחיפה ועוסקת בפיתוח טכנולוגיות של הנדסת רקמות ורפואה תאית. בשנים האחרונות השלימה החברה ניסוי קליני בשתל עצם שמפותח במעבדה מתאי גזע של הזקוק להשתלה.

במערכת הבריאות סקרנים לגבי התרופה ומידת השפעתה בקרב חולי הקורונה. בהיעדר פתרון אחר, אין ספק שמדובר בקרן אור בקצה המנהרה.