ואמרתם כה לחי – בניגוד לצפוי עבר ליל ל״ג בעומר די רגוע

מלבד מספר אירועים חריגים ברחבי הארץ עבר ליל ל״ג בעומר בצורה שקטה מהצפוי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

ל״ג בעומר במתכונת זו עושה טוב למשטרה. פחות אירועים ופחות כאב ראש. אך עדיין היו מספר אירועים שדרשו את התערבות השוטרים לאכיפת התקנות לשעת חירום והמגבלות שהוטלו על ל״ג בעומר ועד למחר.

במהלך היממה החולפת נרשמו מספר אירועים חריגים של הדלקת מדורות והפרות של התקנות שטופלו ע״י המשטרה באמצעות אכיפה ופיזור ההתקהלויות:

במירון: במסגרת היערכות נרחבת של המשטרה באזור, אותרו והורחקו עשרות אזרחים בלתי מורשים שניסו להיכנס למתחם קבר הרשב״י בניגוד לתקנות, דרך השטח הפתוח, תוואי נחל עמוד והישובים הסמוכים וכן חולקו דו״חות בגין הפרות של התקנות. גם לאחר סיום ההדלקות הלילה, המשטרה ממשיכה בהיערכות מוגברת באזור לצורך אכיפת התקנות.

במודיעין עילית: התקבל דיווח במשטרה על הדלקת מדורה והתקהלות של כ-40 איש בניגוד לתקנות. כשכוח משטרה שהגיע למקום על מנת לפזר את ההתקהלות, הוא נתקל בידוי אבנים ובעת שפוזרה ההתקהלות נעצר חשוד.

בירושלים: בשכונת מאה שערים התקבלו במהלך הלילה עשרות דיווחים אודות הדלקות מדורות בשכונה. כוחות המשטרה פעלו בשכונה לפיזור התקהלויות המוניות אסורות וכיבוי מדורות.

בבית שמש: התקבל דיווח על הדלקת מדורה במרפסת דירה הנמצאת בבניין מגורים בעיר. כוחות משטרה שהגיעו למקום פעלו לכבות את המדורה יחד עם כוחות הכיבוי וההצלה.

בבני ברק: התקבלו הלילה דיווחים במוקד 100 של המשטרה על 13 מדורות שהודלקו ברחבי העיר. המדורות כובו וההתקהלויות סביבן פוזרו ע״י המשטרה. במהלך הפעילות עוכבו לחקירה 4 חשודים.

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומן משבש את המשך המאמץ הלאומי במאבק לבלימת התפשטות הנגיף בישראל. לצד מגוון המשימות המוטלות לפתחה, משטרת ישראל תמשיך לבצע פעילות פיקוח ואכיפה לבלימת התפשטות נגיף הקורונה ככל שיידרש, במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו.

יצויין כי צירי התנועה המובילים למירון וחזרה, היו פתוחים והכבישים ברחבי הארץ היו ריקים מתמיד.