הרב יצחק יוסף בפסק דין דרמטי: "לסגור את בתי הכנסת של בתי החולים"

עוד פסק כי חובה לכל אדם הממתין לתוצאות בדיקת קורונה להיות זמין בטלפון והנחה על הקמת מערך כרוזי שבת להכרזה על בידוד באזורים החרדיים. כל הפרטים
  • 18/03/2020
  • 23:13
  • אברהם בן חיים
  • אילוסטרציה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף בפסק דין דרמטי: "לסגור את כל בתי הכנסת של בתי החולים" הראשון לציון הרב יצחק יוסף שיגר הערב לשר הבריאות יעקב ליצמן פסק הלכה דרמטי וקבע כי בתי הכנסת שבבתי החולים יסגרו בשל הקושי בשמירת מרחק של 2 מטר מאדם לאדם. כמו כן פסק כי חובה לכל אדם הממתין לתוצאות בדיקת קורונה להיות זמין בטלפון והנחה על הקמת מערך כרוזי שבת להכרזה על בידוד באזורים החרדיים. כל הפרטים לפניכם.

פוסקי ההלכה מתייצבים בחזית המאבק בקורונה. הראשון לציון הרב יצחק יוסף מפרסם הערב פסק הלכה הקובע כי, "אין ספק שכל מי שנבדק לקורונה עליו להשאיר בשבת מכשיר פלאפון זמין, שיוכלו לעדכנו על מצבו ולאן עליו להתפנות… גם מי שלא נבדק ישאיר את הפלאפון זמין, כדי שאם ימצא שהוא שהה בקרבת חולה מאומת ועליו לשהות בבידוד, יוכלו להודיעו בהקדם".

הרב הראשי לישראל הוסיף עוד, "כי יש להקים מערך רכבים עם כרוז שיכריז בשבת באזורים דתיים וחרדיים על חובת בידוד, לפי האזורים שיתברר במהלך השבת שחייבים בבידוד". בחלק דרמטי נוסף של הפסק הוא הורה לסגור לאלתר את בתי הכנסת שבבתי החולים, בשל החשש לשלומם של מתפללים עם מערכת חיסונית נמוכה, וחוסר היכולת לקיים את הוראות הבטיחות של משרד הבריאות, המונעות שהייה של יותר מ-10 אנשים בבית כנסת עם מרחק של 2 מטרים זה מזה.

הרב יצחק יוסף שלט״א (צילום ארכיון)