הנשיא טראמפ מאשים את סין בהתפרצות הנגיף

במהלך מסיבת העיתונאים היומית אמר הנשיא: "אם בסין היו אחראים ביודעין, בטוח שיהיו לכך השלכות" * עוד הוסיף: לסין יש הרבה יותר מתים מקורונה מאשר בארה"ב, ויש להם סיבות משלהם להסתיר את מספר המתים האמיתי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אמר במהלך מסיבות עיתונאים ותידרוך לאזרחי ארה"ב לגבי ההתמודדות של הממשל עם מגפת הקורונה, כי יש סיכוי שסין הפיצה במכוון את נגיף הקורונה בעולם.

"אם זו הייתה טעות, אז טעות היא טעות. אבל אם הם היו אחראים ביודעין, אז בטוח שיהיו לכך השלכות", אמר הנשיא. הוא לא פירט במה מדובר ואלו פעולות תנקוט ארצות-הברית. "ניתן היה להפסיק את זה בסין לפני שזה התחיל, אך זה לא קרה וכל העולם סובל עכשיו בגלל זה", אמר הנשיא טראמפ לכתבים.

"היחסים שלנו עם סין היו טובים עד הדבר הזה… האם אני כועס על סין? התשובה לכך יכולה להיות 'כן' אבל זה תלוי בשאלה האם זו הייתה טעות שיצאה משליטה בסין או שהנגיף הופץ במכוון. יש הבדל גדול בין שתי האופציות האלו", אמר טראמפ, "בכל מקרה הם היו צריכים לתת לנו 'להיכנס'. אנחנו ביקשנו להיכנס לסין די בהתחלה והם לא נתנו לנו. אני חושב שהם היו נבוכים. אני חשוב שהם ידעו שזה משהו רע והיו נבוכים".

עוד אמר טראמפ כי לסין יש הרבה יותר מתים מקורונה מאשר בארה"ב. לדבריו, לסינים יש את הסיבות שלהם להסתיר את מספר המתים האמיתי. "סין היא מספר אחת במספר המתים, בהרבה. אנחנו אפילו לא קרובים. הם הרבה לפנינו בכל הנוגע למספר המתים. זה אפילו לא קרוב", אמר הנשיא טראמפ, והפנה אצבע מאשימה כלפי התקשורת שמסתירה את העובדה הזו.