הנגיד והעסקן הניו יורקי בן ברבר מציע: ביטוח חיים במחיר של בקבוק יין

עוד לא חלף חודש מאז פטירת אשתו והנגיד הניו יורקי, בנימין (בן) ברבר מציע 'ביטוח חיים' לכל אברך בארה"ב במחיר של בקבוק יין * "המטרה היא להתאגד יחד, כלל הקהילות לצורך קבלת הצעה אטרקטיבית, משתלמת וזולה במיוחד" * בנימין אמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מגיפת הקורונה פגעה קשות ללא הבחנה ברבנים ואדמו"רים, אברכים ונשים, זקנים ובני עלייה, ממיטב בני יהדות ארה"ב. אחד מהם הוא הנגיד בנימין (בן) ברבר, הנחשב לאחד מבכירי העסקנים הפעילים לטובת היהדות החרדית בארה"ב, שהתאלמן מאשתו לפני מספר שבועות. ברבר, איש מעש שגם אסון בממדים כאלו כזה לא יעצרו בעדו מלהסתער בכל הכוח אל עבר היעד הבא: הצלת משפחות שיקיריהם נפטרו מנגיף הקורונה, בעזרת תכנית ערבים חדשה, שיהווה מעין ביטוח – כלכלי ליתומים.

ברבר, ישראלי במקור, עוקב מרחוק אודות המצב בארץ ומבין שלאמריקה הגדולה, יש המון מה ללמוד מישראל הקטנה. לפחות בכל הקשור למלחמה בנושא הקורונה. ארה"ב איבדה שליטה ומספר הקורבנות, גם מבני הקהילה החרדית, רק עולים מיום ליום. משפחות רבות איבדו את ההורה המפרנס, שהיה העוגן הכלכלי של הבית וצריך לעזור להם.

בשיחה שמסר לזאב אלפרוביץ' – כתב 'בחזית', סיפר ברבר. "לפני ימים אחדים, יצאתי מחוץ לביתי כדי להשתתף בתפילת מנחה באמצעות 'תפילת המרפסות' בשכונה בה אני גר. בקרבת מקום עמד ילד קטן שהתפלאתי עד למאוד על שהוא אינו עומד בסמוך לאביו. לתדהמתי, עם סיום התפילה, לאחר 'עלינו' פצח הילד באמירת 'קדיש' והתחלתי לרעוד. הזדעזעתי עד עמקי נשמתי ובאותו רגע אמרתי לעצמי: 'חייבים לעשות משהו'", מסביר ברבר על הרגע בו נולד המיזם.

"רק היום קיבלתי טלפונים בהם ביקשו להתרים אותי עבור 4 קרנות צדקה שהוקמו ל"ע עבור משפחות יתומים ממגיפת הקורונה בלבד, ואז הבזיק במוחי הרעיון שבאמצעות תשלום שנתי של סכום פעוט השווה לכל נפש, נניח 300 דולר, תוכל לבטח את עצמך בביטוח חיים מקיף כך שבמקרה של אסון ל"ע תזכה את המשפחה השכולה סכום של כמיליון דולר", אמר.

"זה לא קל, אבל זה אפשרי", הוא מציין ואומר שזה יכול להיעשות באמצעות כוח קניה חזק של רבבות אברכים ומשפחות שומרי תורה ומצוות. "אנחנו מנהלים מגעים לקבלת הצעות מחיר לביטוחי חיים מחברות הביטוח הגדולות והאמינות ביותר בארה"ב. המטרה היא להתאגד יחד, כלל הקהילות לצורך קבלת הצעה אטרקטיבית, משתלמת וזולה במיוחד", הוא חושף.

"לא מעט אברכים צעירים, בעלי משפחה, מבקשים 'להרשים' את יקיריהם באירועים שונים באמצעות בקבוק יין יוקרתי בעלות של 300­200 דולר ואף יותר. אנחנו פונים אליהם ואומרים: 'אתם יכולים להשקיע במותרות, אין בכך בעיה, אך יחד עם זאת תזכרו, כי בעלות שנתית זהה, הניתנת לפריסה חודשית, תוכלו לבטח את עצמכם ואת ילדיכם היקרים שבמידה וחלילה יקרה אסון, תמנעו עגמת נפש וצער מיותר מהחברים ומהעסקנים בקהילה ובשכונה".

כאמור, הרעיון נמצא עדיין בשלבי גיבוש ובדיקת היתכנות כלכלית, אך התגובות שברבר מקבל מקרב העסקנים המקומיים, בפניהם הציע את הרעיון, מעידות כי הוא צועד בדרך הנכונה להצלת משפחות רבות. "התכנית היא להביא אחרי זה את הרעיון גם לארץ", אומר ברבר תוך שהוא מודע לכך, שהמודל הכלכלי בארץ שונה ממדינות ארה"ב.

בימים האחרונים הוא כבר הספיק לשוחח עם אנשי עסקים ויזמי הייטק, ביניהם אלופים לשעבר בצה"ל, בכירים במשק הישראלי ופוליטיקאים המיועדים לכהן בתפקידי מפתח בממשלה המוקמת בימים אלה, וזכה לתגובות מפתיעות והבטחות לסיוע וגיבוי מלא לתכנית המהפכנית שתבטיח ערבות כלכלית למשקי הבית.