הממשלה אישרה הקלות נוספות – השבים מחו"ל יופנו לבידוד ביתי

במסגרת הקלות נוספות שאישרה הממשלה בתקנות שעת החירום, ישראלים החוזרים מחו"ל ישהו בבידוד בית בלבד ולא מלונית *  שוהים במלון שבאפשרותם לשהות בבידוד בבית יחזרו לביתם * בוטלה המגבלה על שהייה בגנים ופארקים ציבוריים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הממשלה אישרה הלילה מספר שינויים בתקנות לשעת חירום, כמו גם החלטת ממשלה לתקצוב 6 מליון שקל להשבת ישראלים מחו"ל.

במסגרת ההקלות, שונו ההגבלות על פעילותם של עסקים וחנויות בשעות הערב בתקופת הרמדאן, ביישובים שמרבית תושביהם מוסלמים, והיא תהיה מעתה רק ביישובים שהוכרזו כ"אזור מוגבל״.

גם המגבלה על שהייה בגנים ופארקים ציבוריים תבוטל. פעילות במתקני כושר תתאפשר תחת שילוט של הרשות המקומית אודות הצורך בשמירה על ריחוק פיזי ומניעת התקהלות. יצויין כי עדיין קיימת מגבלה על שימוש במתקני שעשועים המצויים בגן ציבורי או בשטח ציבורי אחר.

במסגרת שורת הקלות נוספות שאישרה הממשלה בתקנות שעת החירום, ישראלים החוזרים מחו"ל ידרשו לבידוד בית בלבד ולא מלונית, שוהים במלון שבאפשרותם לשהות בבידוד בבית יחזרו לביתם אף הם. בוטלה המגבלה על שהייה בגנים ופארקים ציבוריים. עפ״י ההערכות, יחסוך שינוי זה למדינה כרבע מליארד שקל

הפטור מחבישת מסכה במהלך טיפול נפשי הניתן לחסר ישע, יתאפשר גם ללא שמירת מרחק של 3 מטר, זאת בנוסף לפטור דומה שכבר ניתן בטיפול בקטין.
בנוסף, חוזרים מחו"ל שיוכיחו יכולת לקיים בידוד ביתי באופן מלא ותקין (כמו דירה לבד, או יחידת דיור נפרדת לחלוטין מדיירים אחרים בבית), יורשו לקיים את הבידוד בביתם או במקום מתאים אחר העומד לרשותם. כמו כן, מי שכבר שוהה במלונית ויוכיח יכולת לבידוד ביתי, יוכל לצאת ולהשלים את תקופת הבידוד בביתו.

יש לציין כי שבים מחו"ל שלא יוכלו לקיים בידוד ביתי, יופנו לבידוד במלוניות על חשבון המדינה.

בנוסף, חוזר מחו"ל (כמו גם אחרים המחויבים בבידוד) לא יורשה להגיע לבידוד הבית באמצעות תחבורה ציבורית, למעט במוניות ובהתאם לכללים (שימוש במסכות, נסיעה עם חלונות פתוחים), וזאת כדי למנוע הדבקה פוטנציאלית בתחבורה ציבורית.

אדם שייפר את חובת הבידוד או שייסע בתחבורה ציבורית ייקנס בסכום גבוה, ויידרש להשלים את הבידוד במלונית.

האכיפה תתוגבר והמשטרה תאכוף ותוודא את בידוד הבית של השבים מחו"ל ותיעזר לצורך כך גם במפקחי רשות האוכלוסין וההגירה.