ההורים מתנגדים לפתיחת מערכת החינוך: "הילדים שלנו לא שפני ניסיון"

גדולי ישראל חוששים מהחלטת משרד החינוך לפתוח את מוסדות החינוך * לדעתם זה עלול להביא להתפרצות מחודשת של הנגיף * מבחינה בריאותית, הבוגרים ישמרו על עצמם יותר. מבחינה חינוכית, עדיף שהבוגרים ילמדו בצורה מסודרת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

למרות ההודעות על פתיחת חלק ממערכת החינוך כבר ביום ראשון הקרוב, מיהרו הורים רבים להודיע כי הם לא מתכוונים לתת יד לדבר, "הילדים שלנו לא שפני ניסיון ולא נשלח את הילדים לבתי הספר", אמרו. הודעה זו מגיעה לאחר שהיו מי שהמליצו על פתיחת מערכת בחינוך לתלמידים צעירים, מהסיבה שאלו נדבקים פחות.

‏סמנכ"לית משרד החינוך אף אמרה: "כל שבועיים נעלה עוד קצת את מספר התלמידים בבתי הספר. ברור לנו שיש לנו הורים שחוששים, ולא נכריח אף הורה לשלוח את הילד שלו".

ישיבת הממשלה צפויה להתכנס מחר (שישי) כדי לדון במתווה שהציג משרד החינוך, שהמליץ לחזור ללימודים כבר ביום ראשון בבוקר. אך מחקרים המעידים כי ילדים בכל הגילאים נדבקים ומדביקים בקורונה, מעלים את החשש כי הם עלולים להדביק את המבוגרים שיפגשו בהם בזמן שגרת הלימודים.

הבוקר התפרסם כי למרות ההמלצות – או אולי בעקבות ההודעות – גורמי מקצוע במשרד הבריאות צפויים להמליץ לממשלה שלא לפתוח את גני הילדים או את בתי הספר מחשש שהדבר יביא להתפרצות נוספת בנגיף הקורונה. גם גדולי ישראל הביעו את עמדתם לחזרת הילדים הצעירים ללימודים ואמרו כי לא ניתן לצפות מילדים בכיתות הקטנות להבין את החשש ולשמור על הנחיות משרד הבריאות למניעת מגע ושמירה על מרחק שני מטר.

מכון גרטנר פרסם מחקר שבדק ברחבי העולם האם ילדים מדביקים ומדבקים בקורונה, והתוצאות אינן חד משמעויות. בכירי משרד הבריאות קיבלו מידע שמסתמן מהמחקר החדש של מכון גרטנר ולפיו ילדים מדביקים, ולכן ימליצו הממשלה שלא לפתוח את בתי הספר בתחילת השבוע הבא, מאחר והדבר עלול להביא להתפרצות מחודשת ומסוכנת של הקורונה בישראל.

הטענה ההגיונית שעולה הבוקר וזוכה לגיבוי של מנהלי הת"תים היא שאם זה מטעמי בריאות עדיף להחזיר את הבוגרים ולא הקטנים כי הם לא יודעים לשמור על היגיינה. ואם זה מטעמי חינוך, וודאי שעדיף את ילדי הכיתות הגבוהות יותר שילמדו בצורה מסודרת ולא יאבדו את טעם הלימוד.

גדולי ישראל הורו לא ללחוץ על הממשלה לפתיחת מוסדות החינוך, כל עוד יש חשש של פיקוח נפש. בעקבות הוראת זו יזם שר הפנים אריה דרעי פגישה משותפת בין מנהלי הרשתות אליעזר סורוצקין וחיים ביטון לצוות המל"ל ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, שתתקיים היום (חמישי) כדי לבחון את האפשרויות למניעת הסכנה מפני התלמידים הצעירים.

מנכ"ל רשת 'בני יוסף' חיים ביטון לחכם אמר הבוקר: "השיקולים בחינוך החרדי שונים. יש ב"ה ריבוי ילדים בכל בית ואין אפקט להחלטה לאשר רק כיתות א-ג, ומבחינה רוחנית יותר חשוב שילדי הכיתות ז׳-ח׳ יחזרו קודם ללימודי הקודש".