בריטניה: "כבר בספטמבר נוכל לחסן 30 מיליון איש"

חיסון נגד קורונה שמפותח באוניברסיטת אוקספורד נכנס לשלב הניסויים בבני אדם * בבריטניה נערכים לייצור נרחב ואומרים שיוכלו גם לספק מנות חיסון בעלות נמוכה למדינות מתפתחות * שר העסקים הדגיש כי עדיין לא ניתן לקבוע בוודאות שהוא אכן יעבוד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

בעוד בריטניה מדווחת על 170 מתים ביממה מנגיף הקורונה – המספר הנמוך ביותר מאז החלת הסגר בממלכה – מגיעות חדשות מעודדות משר העסקים אלוק שארמה, שאמר כי המאמצים למציאת חיסון יעיל נגד הווירוס "מתקדמים היטב".
שארמה סיפר בעדכון היומי לתקשורת מרחוב דאונינג 10 שהניסוי הקליני לחיסון לנגיף הקורונה בבני אדם מתנהל באוניברסיטת אוקספורד לפי התכנית, ושמשתתפיו קיבלו את מנת החיסון הראשונה בשבוע שעבר. השר עדכן כי נחתמו גם הסכמי רישוי עם ענקית התרופות אסטרה-זנקה: "המשמעות היא שאם הניסוי יצליח, אסטרה-זנקה תפעל לספק 30 מיליון מנות חיסון זמינות עד ספטמבר לאזרחי בריטניה", והבטיח שימכרו את החיסון למדינות מתפתחות בעלות הנמוכה ביותר האפשרית.
שארמה עדכן גם על ניסוי מקביל למציאת חיסון שמתנהל באימפריאל קולג' של לונדון, שצפוי להיכנס לשלב הקליני באמצע חודש יוני.
"ממשלת בריטניה העבירה תקציב של למעלה מרבע מיליארד ליש"ט לכוח משימה שיפעל בתיאום עם התעשייה, הממשלה והאקדמיה", אמר השר. "אנחנו גאים במהירות בה פועלים המדענים והחוקרים שלנו". עם זאת, הוא הדגיש כי אין בכך ערובה שחיסון יעיל ובטוח אכן יימצא.
שר העסקים הבריטי דיבר גם על הצורך לבחון טיפולים תרופתיים לסובלים מהמחלה ולא רק חיסונים, ואמר כי שש תרופות כאלו נכנסו לניסויים קליניים ראשונים.

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ