בעקבות ההסתה? שוטרת ציינה בדו"ח: "שניהם חובשי כיפה ולבושים חולצה לבנה"

בדו"ח שקיבל חרדי שהיה ללא מסכה וקסדה ציינה השוטרת: "יש לציין ששניהם חובשי כיפה ולבושים חולצה לבנה" * מישהו דיבר על הסתה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מאז פרוץ הקורונה אל חיינו, אנו זוכים לקבל הנחיות והמלצות חדשות כמעט על בסיס יומי, ברמה שכבר קשה לעקוב מה מותר ומה אסור, מה שייך לאתמול ומה ייכנס לתוקף החל ממחר.

מסכות ההגנה הפכו להיות חלק משגרת חיינו והמשטרה אף הודיעה כי מי שייתפס בלי מסכה, ייקנס בגובה של 200 שקלים, ללא אזהרה מראש. עד כאן הכל טוב ויפה. אמנם הגיעו אלינו מקרים שידם של השוטרים נהייתה קלה על ההדק, דווקא אצל מגזרים מסויימים, שם הם מחלקים דו"חות שחלקם צודקים וחלקם לא ממש. אבל, מסתבר שגם אם הדו"ח ניתן בצדק, הרי שפה ושם מתפלק לשוטרים "סיבת הדו"ח", שלא נראית ולא נשמעת טוב בכלל…

מקרה מקומם הביא העיתונאי אריאל אלחרר, אודות שוטרת בעיר נתיבות שעצרה בחור חרדי שרכב על אופניים חשמליים, כשהוא מרכיב את אחיו, בטענה שהבחור לא חובש מסכה וקסדה כחוק. עד כאן הכל מובן ואפילו צודק. השוטרת רשמה לו דו"ח, לא שציפינו אחרת. אבל, בשורה האחרונה בדו"ח שמסרה השוטרת לרוכב, ציינה השוטרת פרט ממש חשוב וקריטי: "יש לציין כי שניהם חובשים כיפה ולבושים בחולצה לבנה".

מישהו דיבר על הסתה?