מומחים בספרד גילו תסמין חדש לנדבקים בקורונה

לא רק חום, שיעול יבש או אבדן חוש טעם וריח * כעת גילו בספרד תסמין חדש שמאמת את ההידבקות בקורונה * ערנות מונעת אסון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

נגיף קטן וקטלני שעדיין לא ידוע כמעט כלום אודותיו, שינה לחלוטין את פני העולם. במהלך הימים בהם דוגר הנגיף בגוף עד להופעת תסמינים, אין כל שינוי בריאותי או התנהגותי, אך בהמשך עולים וצצים מספר תסמינים המעידים על כך שהאדם חלה בנגיף.

עד כה ידענו כי התסמינים השכיחים הם תסמינים המופיעים גם במקרי שפעת רגילה או דלקת ריאות, כמו שיעול יבש, חום גבוה או תשישות. בהמשך הגיעו דיווחים מחולים שחשו שינויים שאינם קשורים בהכרח למערכת הנשימה, כמו אובדן חוש טעם וריח, בעיות עיכול ובעיות בעיניים.

מומחים מצרפת טענו כי ניתן גם למצוא בעיות בעור וכעת קיבל נתון זה משנה תוקף עם פרסום על כך שמומחים בספרד גילו תסמין חדש. מדובר בסממן חיצוני המופיע אצל חולי קורונה, בלי קשר לשאר המחלות הנשימתיות. מדובר בפצעים וחבורות קטנות על כף הרגל שניתנים לזיהוי בקלות.

המועצה הכללית בספרד לרפואת הרגל, פרסמה הודעה רשמית ואף הסבירה את מאפייני התסמין: "מדובר בפצעים סגולים קטנים, שדומים מאוד לפצעים שמופיעים אצל אנשים שחולים באבעבועות רוח, חצבת או סובלים מפצעי קור, והם מופיעים בדרך כלל על האצבעות ונעלמים מבלי להשאיר סימן״. בפרסום הרשמי ציינה המועצה כי התסמין התגלה אצל שורה של חולים ברחבי אירופה. לטענתם המומחים, הפצעים יכולים להופיע אצל חולי קורונה שאין לה שום תסמין אחר ומרגישים בריאים לחלוטין.

איתור מוקדם של חולים ללא תסמינים, הפך להיות אחד האתגרים הרציניים במאבק בנגיף הקורונה, היות והם מרגישים בריאים ועלולים להדביק אחרים. כעת, עם הגילוי החדש, עשויים הפצעים והחבורות להעניק לרופאים דרך נוספת לזיהוי נדבקים.

הפצעים עצמם אינם מזיקים ואף חולפים מעצמם, אבל אם רופאים מסוגלים לזהות אותם לפני שסימפטומים אחרים מתחילים להופיע, הרי שמדובר בתסמין המהווה מעין אות אזהרה של הגוף שמנסה לאותת שהוא נדבק בקורונה. כמובן שבנוסף לגילוי פצעים, יש לשים לב גם לתסמיני המחלה האחרים כמו חום קבוע, שיעול, קשיי נשימה וכן הלאה.