בדמייך חיי: מתרימי הדם של מד"א יגיעו עד אליכם

מנת דם יכולה להציל חיים * בתקופה האחרונה בשל המצב וההרחקות ירדה כמות מנות הדם * במד״א מבקשים מהאזרחים לסייע ומוכנים להגיע עד הבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מגבלות התנועה וההתקהלות, שנועדו לשמור על בריאות הציבור, צמצמו את האפשרויות של שירותי הדם של מד"א לקיים התרמות דם גדולות במרחב הציבורי. למרות זאת, ובשל הצורך לענות על דרישות מערכת הבריאות וצה"ל, חייבים שירותי הדם להתרים דם בכמות מספקת, כדי שלא ייגרם מחסור במלאי הארצי, ושניתן יהיה לטפל בכל מי שזקוקים לקבל עירוי דם להצלת חייהם.

לכן, בשירותי הדם של מד"א מתקרבים אל התורמים ומקיימים את התרמות הדם סמוך ככל שניתן לאזרחים – בלב שכונות מגורים, במתחמים שיתופיים, באשכולות בניינים, בחדרי דיירים ובמקומות עבודה.

"בימים אלה, חשוב במיוחד שהציבור יתגייס ויתרום דם", אמר מנהל מחלקת התרמות בשירותי הדם של מד"א, ליאור אלטמן, "אנו קוראים לכל מי שיכול, לסייע לנו למנוע פגיעה באספקת הדם הנדרשת למטופלים בכל בתי החולים בישראל".

סמנכ"לית שירותי הדם של מד"א, פרופ' אילת שנער: "מאז שהחל משבר הקורונה בישראל, נתקלנו בקושי רב בביצוע התרמות דם, כשלצד סגירת מקומות עבודה, מפעלים ומוסדות חינוך, נאסרו התקהלויות בציבור. לאור זאת, ועל מנת לשמור על מלאי הדם הנדרש בישראל, נקטנו בפעילות חדשה ובמסגרתה מתרימי הדם של מגן דוד אדום מגיעים לשכונות מגורים ואשכולות בניינים בכל רחבי הארץ. אני מודה לכל מי שנרתם ומסייע לנו לקיים את ההתרמות במודל השכונתי".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדינת ישראל איננה יכולה להרשות לעצמה מחסור של מנות דם, שהן קריטיות בטיפול הרפואי בחולים ופצועים, בשגרה ובחירום. אני קורא לאזרחים ליצור קשר עם שירותי הדם של מד"א ולתרום דם בהליך פשוט, למען הצלת חיים".

חושבים שאתם יכולים לארגן התרמת דם במקום מגוריכם או במקומות עבודה? חייגו לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-9101101 ותהיו שותפים להצלת חיים.

יש קונה עולמו בשיחה אחת.