בגלל החום הכבד בוטלה חובת עטיית מסכה ברחוב

שר הבריאות הנכנס הודיע כי נעתר לבקשת משרד החינוך לבטל את חובת עטיית מסיכות המגן במוסדות החינוך בשל תנאי מזג האוויר הקיצוני * אדלשטיין: "יש לקחת ברצינות את ההגנה מהקורונה, אבל גל החום עשוי להיות מסוכן בפני עצמו". * ההנחיה תפוג ביום שישי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

שר הבריאות הנכנס יולי אדלשטיין אישר הלילה (שלישי) הסרת מסיכות בכיתות ובמרחב הציבורי עד לסוף השבוע, בעקבות השרב. זאת, בעקבות בקשת משרד החינוך לבטל את החובה לעטות מסיכות בבתי הספר במהלך מזג האוויר הקיצוני, ולאחר שברשויות המקומיות הודיעו על הפסקת הלימודים.

"יש לקחת ברצינות את ההגנה מהקורונה, אבל גל החום עשוי להיות מסוכן בפני עצמו", אמר שר הבריאות. "נוכח המלצות הדרג המקצועי, החלטתי להתיר את הסרת המסיכות כאשר אין התקהלות".

אדלשטיין הנחה את מנכ"ל משרדו, משה בר סימן טוב, לחתום על היתר להסרת מסיכות בכיתות הלימוד ובמרחב הציבורי, כל עוד לא נוצרת התקהלות. בצו שהוציא בר סימן טוב נכתב כי בתקופה שמיום שלישי 19 במאי ועד ליום שישי 22 במאי, "לא תחול חובת עטיית מסיכה לתלמידים השוהים בבית הספר וכן למי שנמצא בשטח פתוח או במבנה שאינו ממוזג, למעט בעת התקהלות, וזאת עקב עומס חום קיצוני הצפוי בתאריכים אלו".