לראשונה בתולדות המדינה יעמוד ראש ממשלה מכהן לדין

היום בשעה 15:00 ייפתח המשפט של ראש הממשלה בנימין נתניהו. עו"ד מיכה פטמן צפוי להיות הסנגור שייכנס עם נתניהו לדיון, לאחר שנאסר על רה"מ להגיע עם שני סנגורים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

היום בשעה 15:00 יגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו – לראשונה בתולדות המדינה כראש ממשלה מכהן – לפתיחת משפטו בבית המשפט המחוזי בירושלים, בעקבות החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. כאמור, לראשונה בתולדות המדינה, עומד ראש ממשלה מכהן לדין בעת מילוי תפקידו.

יחד עם ראה״מ יתייצבו שלושה נאשמים נוספים, דמויות מוכרות ומשפיעות בשוק התקשורת בישראל – ארנון (נוני) מוזס, בעל השליטה והמו"ל של קבוצת ׳ידיעות אחרונות׳, שאול אלוביץ, בעל השליטה לשעבר בקבוצת ׳בזק׳ ובתוכה אתר החדשות ׳וואלה׳, ורעייתו איריס.

צוותי הצילום שיגיעו לבית המשפט המחוזי בירושלים לפתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, צפויים לצאת מהאולם לפני שראש הממשלה יתיישב. לאולם הדיונים יוכל להיכנס סנגור אחד בלבד מטעם נתניהו, לאחר קביעת בית המשפט בנושא, אמנם עד כה לא הודיעו סופית מי זה יהיה. הכיוון הוא עוה"ד מיכה פטמן, וייתכן שההגנה תבקש חילופים במהלך הדיון.

עוד דווח כי הפרקליטות צפויה לבקש שהמשפט יתנהל כמה פעמים בשבוע, בעוד שהסנגורים יבקשו חודשים רבים להערכות, ויטענו כי חלק מחומר החקירה הגיע אליהם רק לאחרונה וכי הם לא יודעים אם הם אמורים לקבל חומר נוסף. כמו כן, סנגוריו של נתניהו צפויים לבקש כי תשובתו לאישומים תינתן רובה ככולה בכתב – וגם כן בעוד שבועות רבים, ואף חודשים.

ההיערכות למעמד ניכרת גם בבית המשפט המחוזי בירושלים, שבו בוטלו רוב הדיונים שתוכננו למחר. הקומות הראשונות ייסגרו, תיאסר הסתובבות במבנה ולעובדים ניתנה הנחיה להגיע למקום עד 7:00. נתניהו צפוי להגיע סמוך לשעה 15:00, ובדיון עצמו ילווה אותו רק הפרקליט מיכה פטמן, בשל ההנחיות עקב הקורונה.

עפ״י התכנית, השופטת תשאל את ראש הממשלה אם קרא את כתב האישום והבין את תוכנו, ובכך יסתיים חלקו של נתניהו. בתביעה וגם בהגנה מביאים בחשבון כי כדי לזרז את פתיחת הדיונים, בתוך חודשים ספורים ייפתח המשפט הנוגע לתיק 1,000 – שבו מספר קטן של עדים. לאחר מכן צפויה להיות הפסקה קצרה לקראת תחילת המשפט בתיק 2,000 – תיק לא גדול שיימשך כמה שבועות. לאחריו תהיה הפסקה ארוכה יותר לקראת תיק 4,000.

את צוות הפרקליטות תוביל המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי, שהובילה גם את תיקי הולילנד. יחד איתה יהיה יוני תדמור, המועמד להחליפה בפרקליטות מיסוי וכלכלה. יהודית תירוש, מנהלת המחלקה לניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה תוביל את תיק 4000. אלון גינדין וקרן צבירן יובילו את תיקי 1000 ו-2000.

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ