ועד העובדים בנתב"ג: "אם לא ייפתחו השמיים השדה יעבור למתכונת יום כיפור"

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע כי אם לא יגובש מתווה שיסדיר את החזרת הטיסות בהקדם, יצאו כל עובדי רש"ת לחל"ת ביום א' הקרוב והצוותים היחידים שיעבדו בשדה יהיו צוותי חירום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע כי הוא מתכנן להשבית את שירותי התעופה אם משרד הבריאות לא ישנה נהלים.

ההנחיות כיום מחייבות את הנכנסים לישראל להיכנס מיד לאחר נחיתתם בארץ ל-14 ימי בידוד, כשרק בעלי דרכון ישראלי יכולים למעשה להיכנס ארצה. ההנחיות הללו, לצד העובדה שעד כה לא התפרסמו הסכמים עם מדינות ירוקות שבהן שיעורי התחלואה נמוכים, מובילות למעשה להמשך העוצר התעופתי בכל הנוגע לטיסות מסחריות.

מדי יום, מורכב לוח הטיסות מטיסות בודדות בלבד, כאשר היום מצטרפת ללוח לופטהנזה, שחוזרת לטוס אחרי שהפסיקה את כל טיסותיה מאז תחילת חודש מרץ. גם וויז אייר חידשה טיסות מארבעה יעדים, למרות ועל אף ההנחיות.

"לצערנו, משרד הבריאות טרם נקט במועד לחזרת הטיסות", מסר ועד עובדי נתב"ג. "2,500 עובדי רשות שדות התעופה נמצאים בחל"ת, והחל מתאריך 1 ביולי יפסיקו לקבל תשלום. לפיכך, ואם לא יגובש מתווה לחזרת הטיסות בהקדם, כל עובדי רש"ת יצאו לחל״ת ביום א׳ הקרוב. המשמעות היא שחברות התעופה לא יקבלו שירותים. הצוותים היחידים שיעבדו יהיו צוותי חירום. השדה יעבוד במתכונת יום כיפור".

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ

רוצים להיות מעודכנים?
קבלו את העיתון למייל או לוואטסאפ